Müşteri Memnuniyeti – Güzel Bir Örnek

Markalar için müşteri memnuniyetini çok güzel açıklayabileceğim bir olayı geçtiğimiz günlerde yaşadım. Arada sırada gittiğim, benim için sıradan bir mekan olan Beşiktaş Kirpi Cafe‘nin, nasıl gönlümü fethettiğinin hikayesidir bu.

942901_10151586622619264_1979876672_n

Beşiktaş Kirpi Cafe yemeklerini beğendiğim ferah bir mekan.  Bir gün orada oturup, yeni blog yazım için araştırma yapıyordum. Hava sıcak gelmiş bana, incecik çıkmışım dışarı. Sanırım akşamdan da üşütmüşüm, midemde hoş olmayan şeyler hissettim. Çalışan bayanlardan birine mide bulantısına neyin iyi geldiğini sordum. Ada çayının iyi gelebileceğini söyledi ve hazırlamaya gitti. Geldiğinde ada çayının yanında, öncesinde atıştırmam için peynir, ekmek, domates vs. olan bir tabak getirdi ve “Bir şeyler atıştırmadan ada çayını veremem.” dedi. Gerçekten ilgiliydi ve samimiyetsiz durmuyordu davranışı. Buraya kadar bile kendimi annemin yanında hissettim, ama dahası da var. Ada çayımı içtim, mide bulantım azaldı ama geçmedi. Hemen geçmesi mi gerekir onu da bilmiyorum gerçi. Daha sonra aynı bayan yanıma gelip nasıl olduğumu sordu. Gözlerimden de anlamış olacak ki iyi değildim. Yapabileceği şeyleri fazlasıyla yapmıştı bence. Ama içi rahat etmemiş, gidip bana çorap almış, üşümemem için şal getirmiş. Gerçekten şaşırdım, duygulandım, sevindim.

Beşiktaş Kirpi Cafe‘nin bendeki yeri artık çok büyük. Yemeklerinin lezzeti, fiyatı, mekanın yerinin etkisinden çok, bende bu mekana tekrar gitme isteği uyandıran o bayanın ilgisi ve samimiyeti.

 

 

 

 

About Nurdan Tanrıver

Pazarlama alanına ilgi duyan bir Gıda Mühendisi adayıyım. Hakkımda ayrıntılı bilgi için Ben Kimim bölümüne bakabilirsiniz.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın