Ben Kimim

Merhabalar,

Bu bölüm kendini anlatmalıkmış, elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım kendimi : )

4 Ocak 1991’de Düzce’de soğuk bir kış sabahında dünyaya gelmişim. Çocukluğumdan beri pek yaramazlık yapmadığım için ‘olgun’ demişler bana.         O zamanlar bir de iştahsızmışım, şimdi söylediğimde inandırıcı gelmiyor kimseye : )

Herkesin 7 yaşında başladığı okula ben 5 yaşımda başlamışım. O zamanlar hoşuma giden bu durumun sonradan zorluklarını yaşadım tabi.

8 yıllık ilköğretimden sonra Düzce Fen Lisesi’ni kazandım. Eğlenceli bir lise hayatı geçirdim. Üniversite sınavı yaklaşmıştı ama benim karar verdiğim bir bölüm yoktu. Puanlar da açıklandıktan sonra yemeğe ve yemeye olan ilgim beni Gıda Mühendisliği bölümüne yöneltti. 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’ne Gıda Mühendisi adayı olarak kayıt oldum.

Üniversiteye başladığımda da 17 yaşındaydım. Tüm zorluklarını bir güzel yaşadım. Ne banka ne hastane, yanımda velim olmadan hiçbir şey yapamadım. Onun da eğlencesi başkaydı tabi, anlatacak farklı anıları oluyor insanın : )

Ve öyle geçti günler. Derse git, yurda gel, arkadaşlarla takıl… Sıradan okul günleri işte…

Herkesin hayatında en az bir dönüm noktası, bir milat varmış gibi geliyor bana. 6 Mayıs 2011… Serhat Bıçakçı ile tanıştığım gün benim miladım oldu. Hayat eşim, dostum, ailem, mentorum… Dünyam küçücükmüş sanki kocaman oldu : )

Bu tarihten sonra hayatımda birçok şey değişti.

Yoğun bir farkındalık programına girdim sanki. Bir Blog sahibi oldum ve yavaş yavaş Gıda Mühendisliği üzerine araştırıp, öğrenip bir şeyler yazmaya başladım. Gıda Mühendisliği üzerine paylaşımlar yapabileceğim bir de Twitter hesabı açtık.

Üretmek gerçekten iyi geliyormuş insana…

Tabi insanın ilgi alanları sürekli değişiyor. Hem arkadaş çevremin bu yönde değişiyor olması, hem öğrendiklerim beni Pazarlama alanına yöneltti. Blogumda Pazarlama üzerine yazılar yazmaya başladım. Twitter hesabımı da yavaş yavaş Pazarlama yönüne çeviriyorum şu günlerde.

Üniversitede aldığım eğitimi de değerlendirmek üzere Gıda sektöründe Pazarlama alanında çalışmak istediğime karar verdim. İleride İşletme üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorum mentorumun da tavsiyeleri üzerine : )

Miladımdan sonra pek çok şey değişti bende. Beşiktaşlı olmam da en büyük değişikliklerden biridir. Çok fanatik olduğumu söyleyemem ama o yöne doğru ilerlediğim doğrudur : )

Bunların dışında ilgi alanlarımı anlatayım. Üniversitede bir dönem tenis dersleri aldım, baya da sevdim tenis oynamayı. Şimdi ona da zaman ayırmaya çalışıyoruz sevdiceğimle beraber. Tenis dışında voleybol oynamayı çok severim. Yorucu ama koşmalı sporlar hoşuma gidiyor. Bowling oynamaktan da hoşlanıyorum. Taktiğim yok ama genelde iyi oynadığımı düşünüyorum. Bir de gezmeyi çok severim ben. Gezdiğim yerleri incelemeyi daha çok seviyorum sanırım : )

Yemek en büyük ilgi alanım nerdeyse. Yapmayı da yemeyi de çok seviyorum. Farklı tatlar denemek çok hoşuma gidiyor. Tabi hepsi mutlu sonla bitmiyor ama süreç gayet eğlenceli : )

Sonunda bitti : ) Buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana : ) Sosyal ağlardaki hesaplarım üzerinden bana ulaşabilirsiniz, tanışmaktan memnun olurum : )

 

3 Responses

 1. Mehmet Güngör 25 Ocak, 2013 at 20:11 #

  Nurdan Hanım,

  İnternet sitenizi tesadüfen buldum. Neden böyle bi şey yaptınız? Şu anda sitenizi inlecemekteyim. Çok güzel olmuş:)

  Saygılarımla,
  Mehmet Güngör

 2. NURETTİN GÖZÜBÜyük 21 Mayıs, 2013 at 17:41 #

  Pazarlama üzerine yapılan çalışmalar oldukça başarılı umarım devamı gelir.iş Hayatınızda başarılar dilerim.

 3. Okan yenil 23 Mayıs, 2013 at 07:58 #

  Merhaba Nurdan hanım,

  Yazılarınız ilgiyle takip ediyorum. Daha sık yazmanız ricası ve başarılarınızın devamı dileklerimle…

  Saygılarımla,

Bir Cevap Yazın